Jāšanas apmācība pieejama gan bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem. Klubā tiek īstenota licencēta interešu izglītības programma jātnieku apmācībai un nodarbības vada kvalificēta trenere. Iestājoties par kluba audzēkni un katru nedēļu apmeklējot nodarbības, bērnu (līdz 18 gadiem) vecākiem ir iespēja atgūt daļu no pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa.
Nodarbību laiki ir individuāli vienojoties ar treneri, kā minimums 1 reizi nedēļā. Jāšanas apmācības nodarbības ilgums ir 1 stunda un 1,5 stunda ieskaitot zirga seglošanu. Nodarbības notiek individuāli, vai vienlaikus reizē 2-3 jātniekiem. Jāšanas apmācībā iekļautas arī attīstošo vingrojumu nodarbības un jāšana apvidū. Iespēju robežās kluba jātniekiem tiek organizēti dažādi mācību pasākumi, sporta diena, treniņu nometne, semināri un teorētiskie uzdevumi.
Nodarbības tiek organizētas norobežotā un aprīkotā jāšanas laukumā (šķēršļi, iejādes burti, apgaismojums u.c.) ar smilšu segumu. Jātniekiem ar sportisku sasniegumu mērķi, regulāri trenējoties, ir iespēja startēt sacensībās.
Nodarbības cena 15-20 eiro.
Par jāšanas nodarbībām un mērķiem teic JSK Potenciāls trenere Ieva Prūse:
„Man ir svarīgi, lai mūsu kluba jātnieki jāj stabili, ar izpratni ko un kāpēc dara, un gūst prieku no jāšanas, kad treniņā sasniedz kaut vienu pozitīvu izmaiņu savā sniegumā. Mācīšanās process ir ilgs, tāpēc tas ir jāmīl, lai to sanāktu ikreiz izbaudīt. Kvalitatīvs izpildījums prasa biežu vingrināšanos, neatlaidību un pacietību. Jātniekiem sasniedzot sacensību gatavību, man interesē kvalitatīvs jāšanas izpildījums vispirms, tikai tad rezultāts. Katram jāšanas apgūšana notiek atšķirīgā tempā, jo arī mērķi visiem nav vienādi. Kādam tie ir sportiski, vēl kādam hobija līmenī, citam veselības stiprināšanas nolūki, bet mūs visus vieno īpaša patika pret zirgiem. Uzskatu, ka jātniekam nav jābūt fiziski ļoti stipram, lai tiktu galā ar zirgu, jo diez vai vien ar spēku pārspēsim 500kg smagu dzīvnieku, tāpēc, jo labāk zirgus iepazīst, jo vieglāka kļūst sadarbība ar tiem. Jāšanā būtiski ir zirga kustības un ritma izjūta, jātniekam jāiemācās būt stabilam sevi labi koordinējot, izprast kā pielietotie vadības līdzekļi iedarbojas uz zirgu, ātri domāt un reaģēt. Tālāk, caur skaidriem vadības līdzekļiem jāveido sadarbība ar zirgu un tā jāattīsta.”